• Jan Kučera - dirigent, skladatel

  Jan Kučera - dirigent, skladatel

  Dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera patří mezi nejvšestrannější české umělce. Jako skladatel zasahuje do mnoha oblastí, tvoří kompozice symfonické, komorní, písňové i scénické. Jako dirigent spolupracuje s předními českými orchestry, s nimiž kromě klasického repertoáru provedl nebo natočil více než sto symfonických skladeb soudobých autorů. Je autorem komické opery Rudá Marie a baletů Tři mušketýři a Zkrocení zlé ženy. V letech 2015-2021 byl angažován jako šéfdirigent Karlovarského symfonického orchestru.

 • Vojtěch Spurný - dirigent

  Vojtěch Spurný - dirigent

  Vojtěch Spurný je přední český dirigent, klavírista, cembalista a pedagog. Jako dirigent spolupracoval s prestižními operními scénami i orchestry, působí však také jako hráč na historické klávesové nástroje. V současnosti je uměleckým šéfem opery Slezského divadla v Opavě a stálým hostujícím dirigentem Jihočeské filharmonie.

 • Kateřina Kněžíková - soprán

  Kateřina Kněžíková - soprán

  Kateřina Kněžíková je v angažmá v Národním divadle v Praze, hostuje v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, Národním divadle Brno a ve Slovenskom národnom divadle Bratislava. Je laureátkou ceny Classic Prague Awards 2018 za nejlepší komorní výkon a Ceny Thálie 2019 za mimořádný jevištní výkon v opeře Julietta aneb Snář (B. Martinů) na prknech Národního divadla moravskoslezského. V roce 2021 vydala u Supraphonu své první profilové CD pod názvem „Phidylé", které bylo bylo oceněno řadou zahraničních cen (Gramophone, BBC Music Magazine Awards).

 • Svatopluk Sem - baryton

  Svatopluk Sem - baryton

  Svatopluk Sem pravidelně hostuje téměř na všech operních scénách České Republiky, zejména však v Národním divadle v Praze, Národním divadle v Brně nebo v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Je držitelem ceny Thálie za nejlepší mužský výkon v oboru opera za rok 2017.

 • Olga Arribas Quintana - housle

  Olga Arribas Quintana - housle

  Olga Arribas Quintana (roz. Šroubková) je absolventkou Pražské konzervatoře a Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover, kde pokračuje v magisterském studiu. Je laureátkou mnoha mezinárodních soutěží (Rodolfo Lipizer Prize, Mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro, Michael Hill International Violin Competition, Shanghai Isaac Stern International Violin Competition) a aktivně se věnuje koncertní činnosti v Čechách i zahraničí.

 • Roman Hoza - baryton

  Roman Hoza - baryton

  Roman Hoza absolvoval brněnskou JAMU a roční stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Pravidelně hostuje v Národním divadle v Praze a Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Od sezóny 2020/2021 je stálým člen ansáblu v Deutsche Oper am Rhein v Düsseldorfu.

 • Štěpánka Pučálková - mezzosoprán

  Štěpánka Pučálková - mezzosoprán

  Štěpánka Pučálková je absolventkou Universität Mozarteum v Salcburku. Aktuálně je v angažmá v Semperově opeře v Drážďanech a pravidelně hostuje ve Státní opeře Praha, ve Slovenskom národnom divadle v Bratislavě, v Landestheater Bregenz a Volksoper Wien. Je držitelkou Ceny za nejlepší ženský hlas z mezinárodní pěvecké soutěže Concours international de Belcanto Vincenzo Bellini ve francouzském Marseille.

 • Richard Samek - tenor

  Richard Samek - tenor

  Tenorista Richard Samek je stálým hostem v Národním divadle v Praze, Divadle J. K. Tyla v Plzni, Národním divadle v Brně, Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, Slovenskom národnom divadle Bratislava, Semperoper Dresden, Theater Magdeburg a Theater und Philharmonie Essen.

 • Štefan Margita - tenor

  Štefan Margita - tenor

  Tenoristu Štefana Margitu zastupuje agentura pro Čechy a Slovensko. V průběhu své mnohaleté mezinárodní kariéry se představil takřka na všech stěžejních evropských i zámořských operních scénách, jakými jsou např. Metropolitní opera v New Yorku, San Francisco, Chicago, Houston, São Paulo, Paříž, Berlín, Řím, Miláno, Madrid, Lisabon, Amsterdam, a hostoval na prestižních festivalech v Salcburku, Ludwigsburgu, Bregenzu a Edinburghu. Štefan Margita se též věnuje bohaté koncertní činnosti.

 • Karel Vrtiška - klavír

  Karel Vrtiška - klavír

  Karel Vrtiška ukončil magisterské studium na Hochschule für Musik v Norimberku a magisterské studium na Akademii múzických umění u prof. M. Kasíka. Je laureátem Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže 2014 v Plzni. V současnosti působí na oddělení klavírní spolupráce na HAMU a věnuje se sólové koncertní činnosti v ČR i v zahraničí.

 • Doubravka Součková - soprán

  Doubravka Součková - soprán

  Doubravka Součková se narodila v Hodoníně. Absolvovala brněnskou konzervatoř a poté Janáčkovu akademii múzických umění, kde se vzdělávala pod vedením sopranistky Heleny Kaupové, a kde v roce 2020 získala titul MgA. Získala ocenění řady soutěží, například Soutěžní přehlídky konzervatoří v Pardubicích, Pěvecké soutěže Olomouc či Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde získala i několik vedlejších ocenění.

 • Adam Plachetka - basbaryton

  Adam Plachetka - basbaryton

  Basbarytonistu Adama Plachetku zastupuje agentura Camerata pro Čechy a Slovensko. Závazky tohoto pěvce, který patří mezi nejúspěšnější současné světové basbarytonisy, čítají scény a festivaly, jakými jsou např. Salzburger Festspiele, Royal Opera House Covent Garden v Londýně, Musikverein ve Vídni, Glyndebourne Festival, Teatro alla Scala v Miláně, Lyric Opera v Chicagu  nebo Metropolitan Opera v New Yorku.

 • Daniel Matoušek - tenor

  Daniel Matoušek - tenor

  Tenorista Daniel Matoušek je absolventem mistrovských kurzů EMA masterclass a Carangelo Belcanto Academy masterclass v Cornudě. V současné době je v angažmá v Národním divadle v Praze. Během své dosavadní kariéry hostoval na všech českých operních scénách. V zahraničí se představil  v Opernhaus Magdeburg, Slovenském národním divadle a Národním divadle v Košicích. Zúčastnil se festivalu iSING v Číně, kde byl vybrán z 2500 zpěváků z celého světa, a vystoupil na mnoha festivalech jako Smetanova Litomyšl, MHF Český Krumlov, Festival Janáček Brno, Wiesbaden Opera Europa Festival, Cornuda Belcanto festival aj. V roce 2019 byl nominován na Cenu Thálie v kategorii Opera.

 • Eduard Šístek - violoncello

  Eduard Šístek - violoncello

  Eduard Šístek vystudoval Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. V akademickém roce 2015 / 2016 úspěšně absolvoval roční stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Od roku 2011 je členem České filharmonie. Je laureátem Mezinárodní soutěže L. Janáčka v Brně (2013), Soutěže Nadace Bohuslava Martinů a Mezinárodní hudební soutěže Beethovenův Hradec (2018).

 • Jan Čmejla - klavír

  Jan Čmejla - klavír

  Je absolventem Pražské konzervatoře. V současnosti studuje na Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mannheim. Je vítězem mnoha soutěží v České republice i v zahraničí. Jako nejmladší účastník vyhrál jednu z nejprestižnějších klavírních soutěží v Evropě Concours International de Piano d'Epinal 2022. Vystoupil s Filharmonií Brno, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu aj. Se sólovým recitálem vystoupil v National Bohemian Hall v New Yorku a Kennedyho Centru ve Washingtonu v rámci prestižního koncertního cyklu Millennium Stage.

 • Markéta Cukrová - mezzosoprán

  Markéta Cukrová - mezzosoprán

  Mezzosopranistka Markéta Cukrová je ojedinělým úkazem na české scéně vokální hudby. Pro neobyčejnou všestrannost a cit pro styl je vyhledávanou interpretkou hudby od středověku po 20. století. Dlouhodobě spolupracuje s renomovanými tuzemskými i zahraničními soubory a orchestry. Hostuje v Národním divadle v Praze, v Národním divadle Brno, Národním divadle moravskoslezském a ve Štátnom divadle Košice. V uplynulých letech byla nominována do úzkého výběru na cenu Thálie za roli Poutníka v inscenaci opery Láska na dálku, cenu Jantar pro umělce Moravskoslezského kraje za roli Biancy v inscenaci Zneuctění Lukrécie a cenu Classic Prague Awards za koncertní výkon.

Aktuality

 • 24. leden '25

  ADAM PLACHETKA - NARO2ENINY

  Více
 • 21. září '24

  100. VÝROČÍ OPERY PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY V NÁRODNÍM DIVADLE BRNO S KATEŘINOU KNEŽÍKOVOU A ADAMEM PLACHETKOU

  Více
 • 04. září '24

  ZAHAJOVACÍ KONCERT SVATOVÁCLAVSKÉHO HUDEBNÍHO FESTIVALU

  Více
 • 25. srpen '24

  BEETHOVENOVA DEVÁTÁ S ROMANEM HOZOU, FESTIVAL ŠPILBERK

  Více
 • 31. červenec '24

  NEBE NA ZEMI ADAMA PLACHETKY & ONDŘEJE HAVELKY POD ŽIŽKOVSKOU VĚŽÍ

  Více
 • 27. červenec '24

  NEJSLAVNĚJŠÍ OPERETY NA MEZINÁRODNÍM HUDEBNÍM FESTIVALU V ČESKÉM KRUMLOVĚ S DANIELEM MATOUŠKEM

  Více
 • 25. červenec '24

  A. VIVALDI: JUDITHA TRIUMPHANS NA HUDEBNÍM FESTIVALU VE ZNOJMĚ

  Více
 • 18. červenec '24

  HUDBA KROMĚŘÍŽ UVÁDÍ PRODANOU NEVĚSTU S RICHARDEM SAMKEM

  Více
Prohlédnout starší články