Eduard Šístek - violoncello

Eduard Šístek vystudoval Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. V akademickém roce 2015 / 2016 úspěšně absolvoval roční stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Od roku 2011 je členem České filharmonie. Je laureátem Mezinárodní soutěže L. Janáčka 2013 v Brně.


 

Eduard Šístek se narodil v roce 1992 v Praze. Studoval na Pražské konzervatoři u J. Kulhana, na HAMU u M. Ericssona a na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni u Reinharda Latzka. Absolvoval mistrovské kurzy v Čechách (M. Fukačová, J. Bárta) a v zahraničí (P. Bruns, M. Kliegel, L. Claret, R. Latzko ad.).

Zúčastnil se řady národních a mezinárodních soutěží, ze kterých si odnesl četná ocenění. Čtyřikrát za sebou zvítězil na mezinárodní violoncellové soutěži v rakouském Liezenu. Stal se absolutním vítězem soutěže Prague Junior Note, vítězem soutěží o stipendium společnosti YAMAHA a Talents for Europe. Obdržel Cenu Olega Podgorného pro nejúspěšnějšího nejmladšího českého účastníka soutěže Pražské jaro. Je laureátem Soutěže Nadace B. Martinů a Mezinárodní soutěže L. Janáčka v Brně a držitelem titulu „New Master on tour 2015".

Vystoupil na MHF Pražské jaro, na Mezinárodním hudebním festivalu F. Chopina, na festivalu Třeboňská nocturna, v rámci cyklu koncertů Studio Live Českého rozhlasu a Českého spolku pro komorní hudbu. Koncertoval v Holandsku (Concertgebouw v Amsterdamu aj.), na Slovensku (v sále Slovenské filharmonie v Redutě, Bratislava), v Německu a Izraeli. Od sezóny 2016/2017 byl zařazen na Listinu mladých umělců Českého hudebního fondu.

Spolupracoval s Mladoboleslavským komorním orchestrem, Státním komorním orchestrem Žilina, Czech Virtuosi, Komorní filharmonií Pardubice; s dirigenty O. Kukalem, J. Zbavitelem, M. Šedivým ad.

Od roku 2011 je stálým členem České filharmonie, kde také příležitostně vystoupil na místě vedoucího skupiny violoncell v sóle Brahmsova klavírního koncertu B dur s E. Axem pod taktovkou E. Gardnera. Často natáčí pro Český rozhlas.

 


http://eduardsistek.com
https://www.youtube.com/playlist?list=PLW0vIuAMsrRS2lAuxFjfobfqycEslLbeA