Eduard Šístek - violoncello

Eduard Šístek vystudoval Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. V akademickém roce 2015 / 2016 úspěšně absolvoval roční stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Od roku 2011 je členem České filharmonie. Je laureátem Mezinárodní soutěže L. Janáčka v Brně (2013), Soutěže Nadace Bohuslava Martinů a Mezinárodní hudební soutěže Beethovenův Hradec (2018).


 

Eduard Šístek se narodil v roce 1992 v Praze. Studoval na Pražské konzervatoři u J. Kulhana, na HAMU u M. Ericssona a na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni u Reinharda Latzka. Absolvoval mistrovské kurzy v Čechách (M. Fukačová, J. Bárta, M. Kaňka) a v zahraničí (P. Bruns, M. Kliegel, L. Claret, R. Latzko ad.).

Zúčastnil se řady národních a mezinárodních soutěží, ze kterých si odnesl četná ocenění. Čtyřikrát za sebou zvítězil na mezinárodní violoncellové soutěži v rakouském Liezenu. Stal se absolutním vítězem soutěže Prague Junior Note, vítězem soutěží o stipendium společnosti YAMAHA a Talents for Europe. Obdržel Cenu Olega Podgorného pro nejúspěšnějšího nejmladšího českého účastníka soutěže Pražské jaro 2012. Na Soutěži Nadace B. Martinů získal 2. cenu a na Mezinárodní soutěži L. Janáčka v Brně 3. cenu. Z mezinárodní hudební soutěže Beethovenův Hradec 2018 si odvezl 3. cenu a Cenu matice slezské.

V rámci programu „New Masters on tour 2015" byl vybrán pro účinkování v sérii komorních koncertů v Concertgebouw.

Vystoupil na festivalu Pražské jaro, na Mezinárodním hudebním festivalu F. Chopina, na festivalu Třeboňská nocturna, v rámci cyklu koncertů Studio Live Českého rozhlasu a Českého spolku pro komorní hudbu. Koncertoval v Holandsku, na Slovensku, v Německu a Izraeli.

Od sezóny 2016/2017 byl zařazen na Listinu mladých umělců Českého hudebního fondu.

Jako sólista vystoupil s Mladoboleslavským komorním orchestrem, Státním komorním orchestrem Žilina, Czech Virtuosi, Komorní filharmonií Pardubice, Moravskou filharmonií Olomouc, Severočeskou filharmonií Teplice.

Spolupracoval s dirigenty O. Kukalem, J. Zbavitelem, M. Šedivým, L. Svárovským, T. Braunerem, M. Štilcem, ad.

Od roku 2011 je stálým členem České filharmonie. V lednu 2017 spolu s kolegy Václavem Petrem a Ivanem Vokáčem provedl Pendereckého Concerto Grosso pro tři violoncella s Českou filharmonií pod taktovkou šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka.

Natočil řadu sólových i komorních skladeb pro Český rozhlas, mezi nimi Chačaturjanův Koncert e moll se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod taktovkou T. Braunera.

NOVÉ ALBUM ORCHESTRU L'ARMONIA TERRENA JAKUB JAN RYBA CONCERTOS S EDUARDEM ŠÍSTKEM.
Právě vyšlo nové album orchestru L'Armonia Terrena s názvem Jakub Jan Ryba Concertos.
Koncert pro violoncello a orchestr C dur nahrál Eduard Šístek.
Album lze zakoupit u vydavatelství Nibiru

web-google-youtube-icon

Media