Daniel Matoušek - tenor

Tenorista Daniel Matoušek je absolventem mistrovských kurzů EMA masterclass a Carangelo Belcanto Academy masterclass v Cornudě. Hostuje v Národním divadle v Praze, Opernhaus Magdeburg, DJKT v Plzni nebo Moravském divadle Olomouc. Zúčastnil se festivalu iSING v Číně, kde byl vybrán z 2500 zpěváků z celého světa a se světovými dirigenty a korepetitory připravil 2 představení, 6 koncertů a 2 televizní natáčení.


 

Daniel Matoušek pochází z Ústí nad Labem. Je absolventem mistrovských kurzů „EMA masterclass" (Evropské hudební akademie) pod vedením Wolfganga Scheidta, Evy Randové a Norberte Baxy; a mistrovských kurzů Carangelo Belcanto Academy masterclass v Cornudě (IT). Studijně spolupracoval s tenoristou Janem Vacíkem, Antoniem Carangelem a Jarmilou Chaloupkovou.

V roce 2013 zpíval své první studentské představení v Janáčkových Příhodách Lišky Bystroušky roli Komára s Universitou Britské Kolumbie. V témže roce debutoval v Divadle J. K. Tyla v Plzni v Kouzelné flétně v roli Tamina a v následujícím roce měl svůj debut v Národním divadle v Praze v Příhodách Lišky Bystroušky Leoše Janáčka v inscenaci Ondřeje Havelky.

Pravidelně spolupracuje s Národním divadlem v Praze (Příhody Lišky Bystroušky 2013; Láska ke třem pomerančům 2019; Kurt Weill – Seven deadly sins 2021), Severočeským divadlem Ústí nad Labem (Tamino/ Kouzelná flétna 2018), Divadlem J. K. Tyla v Plzni (Tamino /Kouzelná flétna 2013; L. Janáček/ Zápisník zmizelého 2018; Lindoro / Italka v Alžíru 2021), Divadlem F. X. Šaldy v Liberci (Don Ramiro/ La Cenerentola 2018), Opernhaus Magdeburg (Tamino/ Kouzelná flétna 2019), Moravským divadlem Olomouc (Fernando de Champlatreux / Mam´zelle Nitouche 2019; Nadir / Bizet – Lovci Perel 2020; Jaquino/ Fidelio 2020); Národním divadle Brno (R. Carsen: Osud /2020) a Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích (Cosi fan tutte 2021). Za roli Nadira v Moravském divadle Olomouc získal širší nominaci Ceny Thálie za rok 2019.

Účinkoval na festivalech jako MHF Český Krumlov, Run OpeRun (Princ/ Rusalka) či Opera Classica Europa v Německu. V roce 2019 se zúčastnil festivalu iSING v Číně, kam byl vybrán z 2500 zpěváků z celého světa a se světovými dirigenty a korepetitory připravil 2 představení, 6 koncertů a 2 televizní natáčení. Muzikáloví diváci ho mohou znát z produkce Fantom opery v Goja Music Hall, kde ztvárnil roli Ubalda Piangiho.

Na koncertních pódiích účinkoval například v titulech Carmina Burana (Filharmonie Brno, Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu) či ve světové premiéře díla J. Filase Záhořovo lože realizované s Filharmonií Hradec Králové v roce 2021.

browser-web-icon  web-facebook-icon  web-google-youtube-icon 

Media