KATTA - varhany

Varhanice a skladatelka Katta otevírá hudbou nové světy; ať už v kostele na tradičních chrámových varhanách, tak i mimo něj na svém unikátním bílém nástroji vytvořeného na míru. Jako klasická varhanice a cembalistka na sebe upozornila při koncertech s orchestry jako Anima Eterna, Zurich Chamber Orchestra, Royal Flemish Philharmonic, Symfonickým orchestrem hl. města Praha FOK či Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Vystoupila také na evropských multižánrových festivalech. Stále větší pozornost přitahují její autorské skladby, ve kterých využívá svůj výrazný hlas a ukazuje, jak mohou znít varhany ve 21. století. Za svůj autorský recitál Vox Organi obdržela cenu Classic Prague Awards 2018 v kategorii crossoverový projekt.Katta otevírá hudbou nové světy; ať už v kostele na tradičních chrámových varhanách, tak i mimo něj na svém unikátním bílém nástroji, vytvořené na míru a objednávku Katta. Její bílé varhany, jsou elegantní a minimalistické, přičemž Katta je nepřehlédnutelná: bosonohá varhanice, andělsky éterická, i zemitě živelná. Katta opravdu není běžnou varhanicí. nutí nás vnímat varhany jinak a boří vžité představy o tom co znamená varhanní recitál.

Když na jaře 2016 vyšlo její průlomové album Organ Works „Veni Sancte Spiritus", jako by se před námi rozprostřela mapa do hudby v srdci této pozoruhodné umělkyně. Spolu se skladbami Bacha, Parta či Messiaena nabízí toto album poprvé i vlastní skladby Katta, znějící étericky, jakoby ani nebyly z tohoto světa. Katta vás zve na pozoruhodnou a strhující duchovní cestu, která si získává srdce publika všude, kde se objeví.

Stále větší pozornost přitahují jak její skladby, ať už sólové či orchestrální), tak její sytý, vroucí hlas.

Jako klasická varhanice a cembalistka na sebe Katta v mezinárodním měřítku upozornila při koncertech s orchestry jako Anima Eterna (s dirigentem Josem van Immerseelem), Zurich Chamber Orchestra (pod taktovkou Sira Rogera Norringtona) anebo s Royal Flemish Philharmonic, Symfonickým orchestrem hl. města Praha FOK či Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu tak jako sólistka varhanních recitálů po celém světě. Vystoupila také na evropských multižánrových festivalech, jako například s houslistou Danielem Hopem na Schleswig - Holstein Musik Festivalu nebo v rámci pražských Strun podzimu s americkým varhaníkem Cameronem Carpenterem.

Svou interpretací si Katta podmanila posluchače překračující rámec tradiční klasické hudby. Její koncerty jsou nabité energií a vzrušením. Před publikum předstupuje umělkyně, která je svá až do morku kostí.

browser-web-icon  web-facebook-icon  web-google-youtube-icon  web-spotify-icon

 

Media