Štěpánka Pučálková - mezzosoprán

Štěpánka Pučálková je absolventkou Universität Mozarteum v Salcburku. Aktuálně je v angažmá v Semperově opeře v Drážďanech a pravidelně hostuje ve Státní opeře Praha, ve Slovenskom národnom divadle v Bratislavě, v Landestheater Bregenz a Volksoper Wien. Je držitelkou Ceny za nejlepší ženský hlas z mezinárodní pěvecké soutěže Concours international de Belcanto Vincenzo Bellini ve francouzském Marseille.


 
Česká mezzosopranistka Štěpánka Pučálková je od sezóny 18/19 sólistkou a členkou ansámblu Semperovy opery v Drážďanech.
Narodila se v Berlíně a v roce 2012 absolvovala studium u prof. Elisabeth Wilke KS, E. Gramsse a J. Wallniga na Universität Mozarteum Salzburg. Současně byla vyznamenána organizací a nadací Stiftung Mozarteum medailí Lilli Lehman.

V Semperově opeře v aktuální sezóně 2021/2022 debutuje jako Adalgisa "Norma", Hänsel "Hänsel und Gretel" nebo jako Hagar ve světové premiéře opery "Die andere Frau".
Na jubilejním 30. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově, se představla na zahajovacím galakoncertě jako host Plácida Dominga.

Účinkovala na významných festivalech a divadlech jako jsou Mozartwoche Salzburg, Salzburger Festspiele, Osterfestspiele Salzburg, Beijing Music festival aj.

Na 50. jubileiním Velikonočním festivalu v Salzburgu debutovala v roli Siegrune v opeře "Die Walküre", pod taktovkou Christiana Thielemanna, za doprovodu Staatskapelle Dresden, v režii Very Nemirovy. Jako koprodukce s Beijing music festival byla tato produkce také uvedena na podzim 2017 v Pekingu, kde se Štěpánka opět představila jako Siegrune.

Stala se finalistkou Hans Gabor Belvedere Competiton v roce 2015 a získala také cenu "Nejlepší ženský hlas" na mezinárodní soutěži Concours International de Belcanto Vincenzo Bellini v Marseille.

Na začátku roku 2019 vystoupila pod taktovkou maestra Plácida Dominga na koncertě "Mozartovy narozeniny" ve Stavovském divadle v Praze.

V roce 2018 debutovala v Národním divadle jako Charlotte v opeře "Werther", za kterou byla oceněna ředitelem Národního divadla cenou pro umělce do 35 let a zároveň byla za tuto roli nominována na cenu Thálie.

V drážďanské Semperoper doposud ztvárnila mnoho stěžejních mezzosorpánových rolí, z nichž jmenujme např. roli Pážete Urbaina v Meyerbeerových "Hugenotech", Sesta Pompea v opeře "Giulio Caesare", dále se představila jako Cherubino ve "Figarově svatbě", Muse/Nicklausse v "Hofmannových povídkách", jako Rosina v "Lazebníku Sevillském" a nebo jako Olga v "Evženu Oněginovi". V lednu 2020 debutovala ve vídeňské Volksoper v roli Carmen.

browser-web-icon  web-facebook-icon  web-google-youtube-icon  

Media