KATTA- NOVÁ TVÁŘ V AGENTUŘE CAMERATA

2. ledna 2018, – neotřelou varhanici, virtuosku a zpívající skladatelku Kattu zastupuje od ledna 2018 produkční a koncertní agentura Camerata s.r.o.
Své varhany a svůj nezaměnitelný hlas tak nově rozezní v projektech s novou agenturou a stane se tak dvacátou umělkyní v její „stáji".

Agentura Camerata s.r.o. zastoupí Kattu pro Českou republiku i Slovensko. „Agentura Camerata s Martinou Strakovou jsou pro mě nejen synonymem profesionality, ale také schopnosti vdechnout život těm nejambicióznějším uměleckým projektům...," říká Katta.

Umělkyni 21. století, která si říká Katta mohou milovníci klasické hudby vidět v mnoha netradičních polohách.

Bosonohá varhanice Katta je nepřehlédnutelnou, originální umělkyní. „Katta je andělsky éterická, i zemitě živelná. Nutí nás vnímat varhany jinak a boří vžité představy o tom, co znamená varhanní recitál. Svou interpretací si Katta podmanila posluchače překračující rámec tradiční klasické hudby. Její koncerty jsou nabité energií a vzrušením, jsou nezapomenutelným spirituálním zážitkem", říká za ag. Camerata manažerka Martina Straková.

Průlomové album „Veni Sancte Spiritus," vyšlo Kattě na jaře 2016. Spolu se skladbami Bacha, Parta či Messiaena nabízí toto album poprvé i vlastní skladby Katty, znějící étericky, jakoby ani nebyly z tohoto světa. Katta vás zve na pozoruhodnou a strhující duchovní cestu, která si získává srdce publika všude, kde se objeví. Hraní na varhany doplňuje svým sytým hlasem.

Úspěchy v mezinárodním měřítku slavila Katta již jako klasická varhanice a cembalistka (dříve Kateřina Chroboková). Upozornila na sebe na koncertech s orchestry jako Anima Eterna (s dirigentem Josem van Immerseelem), Zurich Chamber Orchestra (pod taktovkou Sira Rogera Norringtona), nebo s Royal Flemish Philharmonic. Zahrála si se Symfonickým orchestrem hlavního města Praha FOK či Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu i jako sólistka varhanních recitálů po celém světě. Se svými projekty vystoupila Katta také na prestižních světových multižánrových festivalech, jako například s houslistou Danielem Hopem na Schleswig - Holstein Musik Festivalu v Německu, v rámci pražských Strun podzimu s extravagantním americkým varhaníkem Cameronem Carpenterem nebo na Festivalu del Centro Histórico v Mexico City. Na podzim 2017 vystoupila na benefičním koncertě ve prospěch Svatovítských varhan v přímém přenosu z Katedrály sv. Víta.

Více informací na:
www.kattamusic.com
https://www.youtube.com/watch?v=ONqbC_ENSiU
https://www.youtube.com/watch?v=FpDesRC_fxI
https://www.youtube.com/watch?v=430JdUjXRMI