Daniel Matoušek - tenor

Tenorista Daniel Matoušek je absolventem mistrovských kurzů EMA masterclass a Carangelo Belcanto Academy masterclass v Cornudě. Hostuje v Národním divadle Brno, Opernhaus Magdeburg, DJKT v Plzni nebo Moravském divadle Olomouc. Zúčastnil se festivalu iSING v Číně, kde byl vybrán z 2500 zpěváků z celého světa a se světovými dirigenty a korepetitory připravil 2 představení, 6 koncertů a 2 televizní natáčení. Od sezóny 2022/23 je členem opery Národního divadla v Praze.


 

Daniel Matoušek pochází z Ústí nad Labem. Spolupracoval na technice s Janem Vacíkem, Antoniem Carangelem, Evou Randovou a s Jarmilou Chaloupkovou. Studijně spolupracuje též pod vedením Adama Plachetky a Kateřiny Kněžíkové.
V roce 2014 debutoval v Národním divadle v Praze v Příhodách Lišky Bystroušky Leoše Janáčka v inscenaci Ondřeje Havelky. Od tohoto roku postupně hostoval na všech českých operních scénách (Národní divadlo Brno, Národní divadlo Moravskoslezké, Moravské divadlo Olomouc/nominace na cenu Thálie 2019/, DJKT v Plzni, Divadlo F.X. Šaldy v Liberci, Jihočeské divadlo, Severočeké divadlo).

V roce 2019 premiéroval v Národním divadle Praha v inscenaci Láska ke třem pomerančům, hostoval v Opernhaus Magdeburg jako Tamino a zúčastnil se festivalu iSING v Číně, kam byl vybrán z 2500 zpěváků z celého světa a se světovými dirigenty a korepetitory připravil 2 představení, 6 koncertů a 2 televizní natáčení. Také v Moravskoslezském divadle hostoval v
Bizetově opeře Lovci perel v roli Nadira, za kterou získal širší nominaci na Ceny Thálie za rok 2019.

V sezóně 2020/2021 hostoval v Národním divadle Brno v inscenaci Roberta Carsena – Osud a ve Státní opeře Praha v inscenaci Barbory Horákové Joly Sedm Smrtelných hříchů, kde vystoupil po boku Dagmar Peckové v hlavní roli. Na koncertních pódiích vystoupil v Carmině Buraně a ve světové premiéře skladby J. Filase Záhořovo lože natáčené pro ČT a ČRO. Představil se též na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov v rámci Mozartova Gala po boku Adama Plachetky. V sezóně 2021/22 se účastnil se také natáčení Hollywoodské produkce připravovaného filmu na rok 2023, debutoval jako Tamino v Kouzelné flétně Miroslava Krobota v Národním divadle v Brně a na silvestra roku 22 debutoval se svým programem Voglio vivere cosi – Italské písně ve vlastní instrumentaci pro symfonický orchestr.
Od sezóny 2022/23 je členem opery Národního divadla v Praze.

browser-web-icon  web-facebook-icon  web-google-youtube-icon 

Media