Daniel Matoušek - tenor

Tenorista Daniel Matoušek je absolventem mistrovských kurzů EMA masterclass a Carangelo Belcanto Academy masterclass v Cornudě. Hostuje v Národním divadle v Praze, Opernhaus Magdeburg, DJKT v Plzni nebo Moravském divadle Olomouc. Zúčastnil se festivalu iSING v Číně, kde byl vybrán z 2500 zpěváků z celého světa a se světovými dirigenty a korepetitory připravil 2 představení, 6 koncertů a 2 televizní natáčení.


 

Daniel Matoušek pochází z Ústí nad Labem. Je absolventem mistrovských kurzů „EMA masterclass" (Evropské hudební akademie) pod vedením dirigenta Wolfganga Scheidta a mistrovských kurzů Carangelo Belcanto Academy masterclass v Cornudě (IT). Studijně spolupracoval s tenoristou Janem Vacíkem, s tenoristou Antoniem Carangelem a Jarmilou Chaloupkovou.

V roce 2013 zpíval své první studentské představení v Janáčkových Příhodách Lišky Bystroušky roli Komár/Rechtor s Universitou Britské Kolumbie, jako jediný Čech v obsazení. V témže roce debutoval v Divadle J. K. Tyla v Plzni v Kouzelné flétně v roli Tamina a v následujícím roce měl svůj debut v Národním divadle v Praze v Příhodách Lišky Bystroušky Leoše Janáčka v inscenaci Ondřeje Havelky.

V roce 2018 hostoval jako Tamino v Severočeském divadle Ústí nad Labem, poté jako Leoš Janáček v Zápisníku zmizelého v DJKT v Plzni, dále debutoval v open air produkci Rusalky společnosti RUN OPERUN na Festivalu Povaleč 2018 a v koncertním provedení Cosí fan tutte a spolupracoval na mastreclass s Evou Randovou pod vedením Norberta Baxy (Evropská hudební akademie). V muzikálové produkci Fantoma opery v GoJa Music Hall ztváril roli Ubalda Piangiho. V Divadle F. X. Šaldy v Liberci hostoval v inscenaci La Cenerentola francouzské režisérky, kde debutoval v roli Don Ramiro.

V roce 2019 premiéroval v Národním divadlem Praha v inscenaci Láska ke třem pomerančům, hostoval v Opernhaus Magdeburg jako Tamino, zúčastnil se festivalu iSING v Číně, kde byl vybrán z 2500 zpěváků z celého světa a se světovými dirigenty a korepetitory připravil 2 představení, 6 koncertů a 2 televizní natáčení.

V sezóně 2019/2020 hostoval v premiérách v Moravském divadle Olomouc v Mam´zelle Nitouche v roli Fernanda de Champlatreux, v Bizetově opeře Lovci perel jako Nadir, v operetě Cornevillské zvonky a v opeře Fidelio jako Jaquino. V sezóně 20/21 jej čeká hostování v NdB v inscenaci Roberta Carsena – Osud, světová premiéra Wintonova vlaku v ČB s Německo/Českou koprodukcí a debut jako Tonio v Donizettiho Dceře pluku v Jihoafrické republice

browser-web-icon  web-facebook-icon  web-google-youtube-icon 

Media