Eben Trio

Terezie Fialová klavír
Roman Patočka housle
Jiří Bárta violoncello

Eben Trio patří mezi špičkové soubory svého druhu v České republice a v zahraničí. Členové ansámblu jsou klavíristka Terezie Fialová, houslista Roman Patočka a violoncellista Jiří Bárta. Soubor nese ve svém názvu jméno významného českého skladatele druhé poloviny 20. století Petra Ebena.

Eben Trio má za sebou celou řadu významných soutěžních úspěchů (Masefield Prize Hamburg, Concours de musique du Lyceum Club International de Suisse Lausanne ad. ) a je také držitelem ceny Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii za rok 2012 udělované nejlepším komorním uskupením.

Soubor vystupuje na významných pódiích a mezinárodních hudebních festivalech, jakými jsou Pražské jaro, Český Krumlov, Festival Mahler Jihlava, Festival Mitte Europa, Septembre Musical Vevey, mnichovský Gasteig, Auditorium du Louvre v Paříži, pražské Rudolfinum, Kennedyho Centrum ve Washingtonu ad. Ansámbl spolupracoval se špičkovými profesory, jakými jsou Niklas Schmidt, Joseph Kalichstein, Menahem Pressler, Gabor Takacz-Nagy.

V létě 2013 se Eben Trio zúčastnilo jako historicky první české klavírní trio prestižního festivalu Verbier Festival & Academy ve Švýcarsku. Eben trio koncertuje ve většině států Evropy a ve Spojených státech amerických. Natáčí pro český, německý a francouzský rozhlas.

http://ebentrio.cz

 

Foto:Daniel Havel

Alba

Informace